DEÜ’de görevde yükselme sınavı açılıyor

Yetkili Sendika olarak katıldığımız Nisan ve Ekim 2014 Kurum İdari Kurulu toplantılarında alınan karar sonrası Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü’nün YÖK’e yaptığı başvuru sonuçlandı.

İlana bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
http://www.memurlar.net/haber/512315/

Sınava 4/B ile çalışan personelin de girebilmesi adına, 2012 sınavındaki aksi yöndeki uygulamanın hukuksuz olduğu komisyondaki üyemizce belirtilmiş komisyon raporlarına şerh düşülmüştü. Sonrasında talebimizi ısrarla dile getirmemiz sonucunda (Ekim 2014 KİK Raporu 11. Madde, 2013 Ekim KİK Raporu 8. madde) açılacak olan bu sınava 4/B’den 4/A’ya atanan çalışanların da alınacağı sendikamıza bildirilmişti.

Görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavlarının düzenli açılması ve adalaetli bir şekilde yapılması sendikamızın sürekli gündemidir. Geçmiş çalışmalarımız sonucu idari personel görevde yükselme sınavı 14 Ekim 2012 tarihinde Ankara’da yapılmıştı. Sendikamız üyelerimizin sınava hazırlanmasından, Ankara’da sınav merkezine götürülmesine kadar her aşamada yer almıştır. Üyelerimiz ilgili komisyonlarda yer alarak sınavın adil bir şekilde yapılmasını sağlamıştır. Yine öyle olacaktır.