Ek Ödemelerden Yapılan Prim Kesintilerinin İadesi Kararı Bozuldu

Yeni karar konu ile ilgili DEÜ Rektörlüğünde yaptığımız avukat görüşmesi sonrası duyurduğumuz görüşle paralel. Takip etmeyi sürdüreceğiz.
21. Hukuk dairesi 4/B’lilerin ek ödemelerinden kesilen SGK primlerinin geri ödenmesine yönelik Şanlıurfa İş Mahkemesinin verdiği olumlu kararı onayan kararını yeniden görüştü ve 4/B’lilerin ek ödemelerinden kesilen SGK primlerinin geri ödenmesi talebini REDDETTİ.

Bu durumda açılan tüm davalar reddedilecek. Emekçilerin kazanımları üzerinden hukuki dayanaklardan yoksun söylemlerle sendikal çalışma yapma yöntemini benimsemiyoruz. 4/B prim kesintileri konusunda kararın bozulabileceğini ve olması gerekenin yaşlılık aylığına yansıtılması gerektiğini açıklamıştık. Yargıtay kararında da bu şekilde belirtilmiş. Yatırılan fazla primlerin emeklilik aylığına yansıtılması hesabının emekçiler lehine gerçekleşmesi ile ilgili takibimizi sürdüreceğiz. Konu ile ilgili işyeri temsilcilerimizden bilgi edinebilirsiniz. Yargıtay kararına bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

Konu ile ilgili şube görüşümüz şu şekilde idi: http://www.egitimsenizmir3.org/hukuk/4blilerin-sigorta-primlerine-dair-aciklama/

Konu ile ilgili haber : http://www.memurlar.net/haber/572217/