ODTÜ SORUŞTURMALARI GERİ ÇEKİLSİN!

Baskı ve Soruşturmalar Karşısında Susmayacağız!

Toplumsal mücadelenin önemli taşlarından ODTÜ’de emekçileri sindirmek hedefiyle sendikal faaliyetin baskı altına alınmasına karşı herkesi dayanışma içinde bulunmaya davet ediyoruz.

ODTÜ’de, sendikamız Ankara yükseköğretim şubesi yürütme ve denetleme  kurulu üyeleri ile işyeri temsilcilerimizin araarında bulunduğu arkadaşlarımıza, Aralık 2014’deki promosyon grevi sonrasındaki gelişmelerle ilgili disiplin soruşturmaları açılmış, üç arkadaşımız bir yıl süreyle kademe ilerlemesinin durdurulması cezası almış, iki arkadaşımız ise YÖK Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmişlerdir (YÖK Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi kamu görevinden çıkarma, yani işten atılma ve kamu kuruluşlarında çalışamama, talebi olduğunu göstermektedir). Cezaları kabul etmiyoruz!

 Konu ile ilgili imza kampanyamıza desteğinizi bekliyoruz

Sosyal medyada kampanyalarımız #‎sendeimzala‬ ‪#‎ODTÜyesahipçık‬ hashtag leri ile sürüyor. Gelişmeleri https://www.facebook.com/odtuegitimsen facebook hesabından ve Eğitim Sen Ankara 5 No’lu şubemiz internet sayfasından  takip edebilirsiniz.