Görmek – Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu

Siz değerli üyelerimizi sevdiklerinizle birlikte Duvara Karşı Tiyatro Topluluğunun Görmek isimli oyununu izlemeye davet ediyoruz. Etkinliğimiz ücretsiz olup, işyeri temsilcilerimiz sizlere davetiyelerinizi ulaştıracaktır.
Tarih : 12 Haziran 2014 Perşembe Saat: 20.00
Yer: Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi

Görmek Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu Yüksek demokrasi ile yönetildiği salık verilen, adı bilinmeyen bir ülkenin yine adı bilinmeyen başkentinde halk bir gün demokratik hakkını kullanarak hayır derse iktidardakiler ne yapar dersiniz?

Belirlenmiş seçenekler arasında yapılacak bir seçim, toplumun iradesini ne oranda yansıtabilir ve ne kadar özgür bir seçim olabilir?

Egemenler; haklarının farkında olmayan insanların haklarının ellerinden alınacağını fark etmeyecekleri ön görüsüyle demokrasiyi kurallarını belirledikleri, değiştirdikleri, esnetebildikleri vekutsal bir başlık altında toplumu manipüle ettikleri bir oyun haline dönüştürüp hareket alanlarını her geçen gün daha fazla genişletmek çabasında.

Günümüzün ileri demokrasisinin özünde toplumun değil ne pahasına olursa olsun iktidarın meşru temsilinin ötesine geçmediğinin, işleyişin önüne çıkabilecek en ufak bir engelde nasıl da baskıcı yüzünü toplumun suratına çevirebileceğinin kara mizahla karışık gösterimi olan oyun, belki de üç beş ağaç meselesini anımsatacak size; ama yanılmayın o değil. Oyunun kuralları benzer sadece…

Yazar: José Saramago
Uyarlayan ve Düzenleyen: Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu
Dekor – Kostüm Tasarım: Mehmet Ali Zeren
Müzik: Serdar Türkmen – Aydın Tonya