DEÜ KİK görüşmesini gerçekleştirdik

8 Aralık 2015 salı günü saat 10.00’da gerçekleştirdiğimiz görüşmeye sendikamızı temsilen şube başkanımız Ümit Akıncı, yürütme kurulu üyemiz Aydın Arı ve Tınaztepe Sosyal Bilimler Enstitüsü temsilcimiz Şinasi Sobe katılmıştır. Rapor önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşılacaktır. Önceki görüşmelerde de dillendirdiğimiz taleplerin bir kısmına dair öne çıkan bazı gelişmeler şunlardır:

– Kreş talebimiz hayat buluyor. Tınaztepe yerleşkesi kreş inşaatı için sözleşme yapılmış durumdadır ve medikonun yakınında  temel atılacaktır.

– Düzenli olarak açılmasını talep ettiğimiz ünvan değişikliği sınavı açılıyor.  Ünvan değişikliği sınavı için gerekli çalışmalar tamamlanmıştır, Maliye Bakanlığı’ndan derece değişikliklerini göndermesi beklenmektedir.

– Takipçisi olduğumuz taşeron çalışanların maaşlarının geç ödenmesi gibi sorunlar giderilmiştir, yeni anlaşma 3 yıllığına farklı bir şirketle imzalanmıştır. Sorunlara daha hızlı çözüm üretebilmek adına kontrol denetleme teşkilatına talebimiz üzerine yetkili sendika temsilcisi alınacak.

– Talebimiz üzerine kurulan ve sendika temsilcimizin de yer aldığı Mobbing biriminin etkinleşmesi için hazır başvuru formu oluşturulacak.

Taleplerimizin takipçisi olmaya devam ediyoruz…