“Ulaşım Haktır” “Otobüsümüze Sahip Çıkıyoruz”

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl 290-390-690 numaralı otobüsler yaz döneminde kaldırılmıştı.

Üniversitelerde çalışmanın yazında devam etmesi ve  yaz okulları birlikte düşünüldüğünde ESHOT’un bu uygulaması büyük bir mağduriyet yaratmıştı. Bunun üzerine yetkili sendika olarak imza toplamış, talebimizi Rektörlük ve ESHOT’a iletmiştik. İlgili hatlarla ilgili sorun geçtiğimiz yaz çözülememiş olsa da 878 numaralı otobüsün kampüs içerisine ulaşımı sağlaması gibi kazanımlarımız olmuştu.

http://www.egitimsenizmir3.org/haberler/878-tinaztepe-sirinyer-aktarma-hatti-yerleske-icerisinde-dolasacak/ 

Bu dönem ESHOT ile yaptığımız ilk görüşmeler sonucunda geçen yılki mağduriyetin bu yaz da yaşanabileceğinin işaretlerini aldık. Bunun üzerine DEÜ Tınaztepe yerleşkesinde 23-27 Mayıs haftası talebimizi hep birlikte yükselteceğiz.

290-390-690 ve 878 Numaralı otobüsler yaz döneminde de çalışsın.
Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesi’nde ulaşımı sağlayan 290-390- ve 690 numaralı otobüslerin yaz döneminde de çalışmaya devam etmesini 878 numaralı otobüsün de yerleşke içerisine bu güne kadar olduğu gibi girmeye devam etmesini talep ediyoruz. Yaz döneminde eğitim sona ermiyor, Tınaztepe’deki tüm çalışanlar çalışmaya devam ediyor. Üniversite çalışanlarının ve öğrencilerin Tınaztepe’ye ulaşımları sağlanmalıdır.

DEÜ’deki yetkili sendika olarak süreci takip ediyor, çözümlerimizi ilgili yerlere iletiyoruz. Sendikalı olun ya da olmayın sizlerin de yapabileceğiniz şeyler var:

DEÜ Rektörlük, ESHOT ile görüşerek geçen dönem yaşanan mağduriyetin yaşanmamasını sağlamalıdır. OGEB üzerinden bu yöndeki talebinizi iletebilirsiniz.

http://www.deu.edu.tr/DEUWeb/Icerik/Icerik.php?KOD=14757

ESHOT gerekli planlamayı yapmalı, geçen dönem bizleri mağdur eden uygulamaya imza atmamalıdır.   ESHOT internet sayfasının “Öneri-İstek-Şikayet” kısmından talebinizi iletebilirsiniz.

https://www.eshot.gov.tr/tr/OneriIstekSikayet/138

23 Mayıs 2016 pazartesi günü mesai bitimine yakın kampüs duraklarında olacağız. Hafta boyunca talebimizi yükselteceğiz. BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ!